Zakładanie firmy

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Rejestracja firmy w Niemczech

Rejestracja firmy w Niemczech może przysporzyć wielu problemów związanych z posiadaniem lokalu, meldunku na terenie Niemiec, telefonem stacjonarnym który w niektorych wypadkach jest wymagany przez Urząd skarbowy jako dodatkowa weryfikacja rzeczywistego prowadzenia firmy w Niemczech, kontem bankowym niezbędnym do rozliczeń w Niemczech oraz innymi kwestiami które mogą pojawić się w trakcie rejestracji firmy w Niemczech jak i już podczas jej  prowadzenia.

Co należy wiedzieć ?

Pomagamy przygotować wszystkie niezbędne dokumenty do otwarcia firmy w Niemczech włącznie z uzyskaniem adresu na siedzibę firmy aby jak najbardziej uprościć dla zakładanie firmy w Niemczech. Bez względu na formę prawną działalności gospodarczej (spółka, samozatrudnienie, stowarzyszenie) doradzamy jak założyć firmę na terenie Niemiec i jakie dokumenty są do tego potrzebne. Pomagamy w wielu urzędowych formalnościach oraz prowadzeniu firmy na terenie Niemiec.

Wymagania do rejestracji firmy w Niemczech
Aby zarejestrować działalność gospodarczą na terenie Niemiec: (tzw. Gewerba bez meldunku)

  • wystarczy tylko dowód osobisty
  • nie trzeba mieszkać na terenie Niemiec
  • SIEDZIBA FIRMY MOŻE BYĆ NA NASZYM ADRESIE
  • załatwiamy za Was wszystkie sprawy urzędowe związane z zameldowaniem

W przypadku wyrabiania pozwolenia "Reisegewerbekarta" potrzebne będą:

  • zaświadczenie o niekaralności z sądu rejonowego 
  • zaświadczenie o niezaleganiu z podatkami
  • potwierdzenie miejsca zamieszkania z biura meldunkowego

Powyższe dokumenty muszą być przetłumaczone na język niemiecki przez tłumacza przysięgłego (wszystkie w oryginale) a w skrajnych przypadkach muszą posiadać apostile.

Co możemy dla Ciebie zrobić ?

Pomagamy przygotować wszystkie dokumenty do otwarcia firmy w Niemczech. Z nami założenie działalności gosodarczej jest łatwe i przyjemne o czym przekonasz się podczas rozmowy z naszymi pracownikami oraz w trakcie i po realizacji Twoich oczekiwań. Skontaktuj się z nami a z chęcią odpowiemy na Twoje pytania.

Masz już założoną firmę w Niemczech, co dalej ?

Po zameldowaniu działalności nie musicie martwić się o żadne sprawy urzędowe ani biurowe, ponieważ zajmujemy się kompleksową obsługą Twojej firmy oraz jej pracowników za posrednictwem biur doradcow podatkowych i adwokatów. 

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-09-04
Data publikacji:2016-09-04
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:4075