Firma w Niemczech

Co zyskujesz?

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

4 września 2016

Prowadzenie firmy w Polsce jest nie tyle co skomplikowane jak dosyć uciążliwe a opłaty nie adekwatne do zysków. Ciągle problemy z fiskusem, strach przed odliczaniem VAT wiedząc o możliwości natychmiastowej a wręcz obligatoryjnej kontroli z Urzędu Skarbowego, oraz wieczne kolejki do lekarzy pomimo tak dużych kosztów opłat ZUS.

Do tego wszystkiego należy dołączyć również kurczący się rynek zbytu, niechęć zagranicznych podmiotów do kupowania w Polsce, podwyższanie kosztów wysyłki poza granice kraju oraz brak systemów sprzedażowych dbających o sprzedawców.

Te i inne warunki panujące w Polsce nie tylko dla  drobnej przedsiębiorczości, uniemożliwiają rozwijanie się firm oraz ich ekspansje na większe zagraniczne rynki zbytu.

A jak to wygląda w Niemczech ?

Rynek Zbytu

Przede wszystkim obecność na rynku Niemieckim otwiera rynki zbytu wszystkich krajów niemieckojęzycznych oferując wielokrotnie większą grupę odbiorców produktów czy usług świadczonych przez Państwa firmę, ponadto atrakcyjność cenowa przeniesiona z Polski na rynek Niemiecki w wielu wypadkach jest gwarantem zwiększenia sprzedaży. 

W Niemczech oraz krajach niemieckojęzycznych wszechobecnym systemem sprzedażowym jest eBay.de oraz Amazon.de gdzie na przykładzie Amazon.de - towar można zdeponować w ich magazynach bez dodatkowych opłat a każde zapłacone zamówienie jest natychmiastowo realizowane przez magazyny Amazon'a . Dochody ze sprzedaży w Amazon - można wypłacić w każdej chwili na swoje konto bankowe co z reguły trwa 2 -3 dni. 

Urząd Skarbowy w Niemczech

Podatnik w Niemczech bez względu na generowane zyski czy straty, zawsze jest mile widziany. Podatek VAT jeżeli z miesięcznej deklaracji wynika ze jest do zwrotu - jest zwracany natychmiastowo na konto przedsiębiorcy bez dodatkowych kontroli, problemów, i innych konsekwencji które w Polsce są na porządku dziennym. Fakt braku innych faktur czy obrotów - nie ma wpływu na zwrot podatku VAT. Jedyny element który zwiększa jeszcze bardziej zaufanie do podatnika to wpisanie w urzędzie skarbowym doradcy podatkowego jako osoby odpowiedzialnej za księgowość co gwarantuje Urzędowi Skarbowemu ze wszystko jest prowadzone z należytą starannością i wolne od błędów.

 

Outsourcing - realna korzyść dla firm z kompleksowej obsługi, jednolitych i stałych cen, obniżając koszty i skracając czas potrzebny do realizacji zadań oraz obecności na terenie Niemiec.

Masz pytania ? Skontaktuj się z Nami pod numerem telefonu:

+48 75 6106088

+48 797 758 106

lub pod numerem stacjonarnym w Niemczech 

+49 3581 79253220

Do Twojej dyspozycji jest również kontakt mailowy i przez formularz kontaktowy

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-09-04
Data publikacji:2016-09-04
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:2571